13:09, 8 Noiembrie 2014
, PRO TV

A MURIT deputatul PLDM Ivan IONAS, la 59 de ani. Filat: ”Echipa noastra a pierdut un coleg”


Liberal-demoratul Ivan Ionas s-a stins din viata ieri, la Spitalul de Urgenta. El era internat de o saptamana dupa ce suferise un atac cerebral. A fost supus unei interventii chirurgicale. Tragicul anunt a fost facut de liderul sau de partid Vlad Filat pe o retea de socializare.


 

”Echipa noastră a pierdut un coleg, un prieten şi un om minunat în acelaşi timp. Domnul Ionaş a trecut în lumea celor drepţi. Sincere condoleanţe familiei îndurerate! Dumnezeu să te odihnească în pace!”, a scris Vlad Filat pe o retea de socializare.

 

”A plecat dintre noi spre cele veşnice deputatul şi colegul nostru Ivan Ionaş. Echipa PLDM a pierdut un coleg, un prieten şi un om minunat în acelaşi timp. În aceste momente de grea suferinţă, suntem alături de familia îndoliată şi-i împărtăşim durerea. Exprimăm sincere condoleanţe familiei, rudelor şi tuturor celor care l-au cunoscut şi apreciat pe Ivan Ionaş. Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească în pace!”. este mesajul postat pe pagina PLDM.

 

Ivan Ionas este membru al PLDM din 2007, iar in 2010 a devenit deputat. El era numarul 52 pe lista electorala a PLDM.

Alte ştiri despre: Ivan Ionas, pldm, spitalul de urgenta,